1983-1989 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aralık 1994’te Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Genel Cerrahi uzmanlığını aldı. Ardından Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 yıl süreyle ve özellikle cerrahi onkoloji (kanser) konusunda çalıştı. Takiben Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi tayin oldu ve 3. Cerrahi Kliniği’nde çalıştı.

2005 yılında Doçent oldu. Ardından 11.11.2005 tarihinde Şef Yardımcısı, 7 Ocak 2009 tarihinde Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Genel Cerrahi Klinik Şefi oldu. 3 Mayıs 2012 tarihinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Genel Cerrahi Klinik Şefi olarak (Eğitim Görevlisi) nakil oldu. 2012-2018 yılları arasında Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi olarak (Eğitim Sorumlusu) olarak görev yaptı.

Çeşitli nedenlerle yurtdışında bulundu. 2002 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nde Pittsburg Üniversitesi Karaciğer ve Safra Yolları ve Transplantasyon Departmanı’nda çalıştı.

2005 yılında Avusturya’da Morbid Obezite Cerrahi eğitimi aldı.

2010 yılında İskoçya Dundee şehrindeki Cushieri Skill Center’da Laparoskopik Alt Gastrointestinal Sistem Cerrahisi (Kalın Barsak ve Rektum Laparoskopik ameliyatları, Prolapsus) eğitimi aldı.

Hakemli yurt içi dergilerde yayınlanmış 46 uluslararası, 34 ulusal makale, uluslarası kongrelerde sunulmuş 56, ulusal toplantılarda sunulmuş 142 bildiri ve poster çalışması mevcuttur. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı Genel Cerrahi toplantılarında ve kurslarında katılımcı ve konuşmacı olarak yer aldı. Yurtdışı yayınlanmış olan yazılarına, SCI’de 276’nın üzerinde olmak üzere, çeşitli yurt içi dergi ve kitaplarda 616’nın üzerinde atıflar yapılmıştır.

Halen Antalya Medical Park Hastanesi’nde çalışmaktadır. İleri Laparoskopik Cerrahi (Morbid Obezite Cerrahisi, Kolorektal Cerrahi, Gastro-Özofageal Reflü), Cerrahi Onkoloji (Mide-Barsak Sistemi-Kolon-Rektum-Pankreas Kanserleri), Meme Kanseri ve Meme Hastalıkları, Tiroid Nodülleri ve Tiroid Cerrahisi gibi Genel Cerrahi alanlarında çalışmaktadır.

Uzmanlık Alanlarım

Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide Ameliyatı)

Sleeve gastrektomi operasyonu tüp mide ameliyatı tek başına yeterli kilo vermeyi sağlayan ve obezite cerrahileri arasında şu an en çok tercih edilen operasyon tipidir.Tüp mide operasyonunda öncelikle mide yapışık olan yağ dokuları damar mühürleme ve kesme işlemini bir arada yapan son teknolojik cihazlarla ayrıştırılıyor.

Meme Kanseri

Meme kanseri kadınlarda görülen kanser tipleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Hayat boyu her 8 kadından birinin kansere yakalanma riski vardır. Meme kanseri, meme dokusundaki hücrelerden gelişen kanserlerdir.

Toplam

Tüp Mide Ameliyatı

Toplam

Meme Kanseri

Toplam

Safra Kesesi Ameliyatı

Toplam

Tiroid (Guatr) Ameliyatı

Hakkında

Prof. Dr. M. Tahir ORUÇ meme kanseri, obezite ameliyatı, tüp mide, mide küçültme, şeker ameliyatı, tiroid nodülü, mide by-pass, rektum kanseri, kolon kanseri, reflü, tiroid kanseri, gastrik by-pass konularında Antalya'da genel cerrah olarak çalışmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pzt- Cuma: 9.00 - 18.00 Cumartesi: 09.00 - 13.00

İletişim

Tel: 0 555 192 07 32Antalya Medical Park Hastanesi
Open chat
Yardımcı olabiliriz ..